Oca 01

 
dikdörtgen alan karekökKenar uzunlukları m ve m olan dikdörtgeni ele alalım. Bu dikdörtgenin alanını bulunuz. Nasıl bulduğunuzu açıklayınız. Kareköklü sayılarla çarpma işlemiyle ilgili bir kural geliştirebilir misiniz? Tartışınız.

Kareköklü Sayılarda Çarpma İşlemi

Kareköklü sayılar çarpılırken (varsa) katsayılar çarpılarak çarpıma katsayı olarak yazılır. Kareköklü iki sayı ise tek bir karekök içine yazılarak çarpılır ve çarpıma yazılır.
a√x.b√y = a.b √x.y dir .

Kareköklü Sayılarda Bölme İşlemi

a√x / b√y = (a/b)√x/y dir .

En Son Gelen Takipçilerimiz Ne Aramış ?:

 • karekkl saylar 8 snf
 • 8 sınıf kareköklü sayılar konu anlatımı
 • kareköklü sayılar 8 sınıf konu anlatımı yazılı
 • ekol hoca 8 sınıf kareköklü sayılarda bölme
 • 8 sınıf köklü sayılar soru ve çözümleri
 • kareköklü sayılar çözümlü sorular

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Konu Açıklaması:8.Sınıf Kareköklü Sayılar Konu Anlatımı konusu özetleri,video ekol hoca anlatım,ders notları,9.sınıf 10.sınıf 11.sınıf 12.sınıf,örnek çözümleri,soru örnekleri,çözümlü sorular,8.Sınıf Kareköklü Sayılar Konu Anlatımı video,yazılı anlatım,slayt,yazılı soruları,lise 1 2 3,ortaokul 6.sınıf 7.sınıf 8.sınıf,video izle,online ders anlatım,test,soru çözümleri,lys,ygs,kpss,detay hoca

Matematik Dersiyle ilgili videolu anlatımların yer aldığı sitemize hoşgeldiniz.Şu anda 8.Sınıf Kareköklü Sayılar Konu Anlatımını görüntülemektesiniz ve eğer videoda sorun fark ettiyseniz hemen alttaki yorum bölümünden sorununuzu belirterek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.Ayrıca konu ile ilgili olumlu olumsuz görüşlerinizi de yine yorum bölümümüzden bizler ve diğer takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

etiketler: ,


7 Yorum Bulunuyor “8.Sınıf Kareköklü Sayılar Konu Anlatımı”

 1. 1. esila Demis ki:

  millet burda yeterli bilgi yoğğ !!!!!!!!!!

 2. 2. ayşegül Demis ki:

  yani ehhh işte onlarında elerinden bukka gelmiş napalım

 3. 3. ayla Demis ki:

  galip

 4. 4. derya Demis ki:

  ben kare kökle çarpma ve bölme çalışmak istiyotum

 5. 5. Anonim Demis ki:

  BURADA FAZLA BİLGİ YOK

 6. 6. burcu Demis ki:

  niye videolu anlatım yok ben sınava çalışıyorum.

 7. 7. buse Demis ki:

  burda bütün karekök konuları yer almıyor

Yorum Yaz

Sitemiz matematik dersinde eksiklerinizi gidermeniz ve sınavlarınıza daha motivasyonlu hazırlanmanız için açılmış bir video anlatım sitesidir.Videolarımız tarafımızdan denenmiş olup hepsi çalışıyor durumdadır.Eğer bir sorun ile karşılaşırsanız bizlere konu anlatımı yorum bölümünden iletip sorunun giderilmesine katkıda bulunabilirsiniz.