Ara 27
Bir x sayısı, a sayısından büyük ise bunu x > a, b sayısından küçük ise bunu da x < b olarak gösteriyorduk. x sayısı a’dan büyük ve b’den küçük ise
a ile b arasındadır. Bu iki esitsizligi birlestirip arasında olmak ile ilgili bir gösterim yazacağız. x > a ile a < x aynı seydi. Bundan sonra a < x ile x < b esitsizliklerini birleştirerek x’in a ile b arasında olmasını a < x < b yazarak göstereceğiz.
Aksi iddia edilmedikçe böyle bir gösterimde a, x, b degerleri
reeldir. Yani, 3 < x < 5 eşitsizlikleri bize x’in 4 olduğunu değil, 3 ile 5 arasında bir reel sayı olduğunu anlatmalıdır.

En Son Gelen Takipçilerimiz Ne Aramış ?:

 • 10 sınıf matematik eşitsizlikler soru ve çözümleri
 • eşitsizlikler soru ve çözümleri
 • 10 sınıf eşitsizlikler çözümlü sorular
 • 10 sınıf eşitsizlikler soru ve çözümleri
 • 10 sınıf eşitsizlikler soru çözümü
 • eşitsizlikler soru çözümleri

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Konu Açıklaması:10.Sınıf Eşitsizlikler Soru Çözümleri konusu özetleri,video ekol hoca anlatım,ders notları,9.sınıf 10.sınıf 11.sınıf 12.sınıf,örnek çözümleri,soru örnekleri,çözümlü sorular,10.Sınıf Eşitsizlikler Soru Çözümleri video,yazılı anlatım,slayt,yazılı soruları,lise 1 2 3,ortaokul 6.sınıf 7.sınıf 8.sınıf,video izle,online ders anlatım,test,soru çözümleri,lys,ygs,kpss,detay hoca

Matematik Dersiyle ilgili videolu anlatımların yer aldığı sitemize hoşgeldiniz.Şu anda 10.Sınıf Eşitsizlikler Soru Çözümlerinı görüntülemektesiniz ve eğer videoda sorun fark ettiyseniz hemen alttaki yorum bölümünden sorununuzu belirterek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.Ayrıca konu ile ilgili olumlu olumsuz görüşlerinizi de yine yorum bölümümüzden bizler ve diğer takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

etiketler: ,


2 Yorum Bulunuyor “10.Sınıf Eşitsizlikler Soru Çözümleri”

 1. 1. madurum Demis ki:

  hocam allah sizden razı olsun bi sizden anlıyorum bi de ekol hocadan size çok teşekkür ederim 2. yazılıda sizi dinledim notumu yükselttim şimdi 3. yazılıda da aynı yüksek notu alırım size çok teşekkür ederim :)

 2. 2. hılal Demis ki:

  şöyle söyliyim sınava giricem insallah güzel geçer eğer geçerse sitenizin en iyi üyesiyim söyliyim :D

Yorum Yaz

Sitemiz matematik dersinde eksiklerinizi gidermeniz ve sınavlarınıza daha motivasyonlu hazırlanmanız için açılmış bir video anlatım sitesidir.Videolarımız tarafımızdan denenmiş olup hepsi çalışıyor durumdadır.Eğer bir sorun ile karşılaşırsanız bizlere konu anlatımı yorum bölümünden iletip sorunun giderilmesine katkıda bulunabilirsiniz.